fbpx

Tugev ühine meeskonnatöö

Tugev ühine meeskonnatöö – seminari eesmärk on, et osalejad õpivad tundma nii oma meeskonnaliikmeid kui ka iseennast. Ühised lood ja väärtused loovad tugeva aluspinna ühiste eesmärkideni jõudmiseks. Üheskoos veedetud aeg aitab luua sidet inimeste vahel ning tugevdab arusaama, miks midagi tehakse. Ettevõtte eesmärk ei ole enam pelgalt ettevõtte eesmärk – see on kogu meeskonda käivitav visioon.

Koolitus aitab jääda ühtseks meeskonnaks ka peale koosviibitud aega. Ühised arusaamad aitavad tulevikus üksteisega lihtsamalt suhelda. Lugude kaudu õpime üksteist tundma ning see aitab ka kriisiolukordades teineteist paremini mõista.

Koolituse fookus ja kulg on iga meeskonna puhul erinev. Selle lepime enne koolitust täpsemalt kokku.

Tugev ühine meeskonnatöö, seminari eesmärk

 • Osalejad õpivad nägema iseend tundma meeskonna olulise liikmena
 • Koolitus aitab luua meeskonnale tugeva ja püsiva vundamendi
 • Osaleja näeb eesmärke teise nurga alt ja mõistab enda rolli nende saavutamisel
 • Lugude jagamise kaudu suureneb usaldus- ja mõistmine meeskonnaliikmete vahel
 • Osalistel tekib eesmärkidest ühine arusaam

Tugev ühine meeskonnatöö väljundiks on:

 • Tunneb ja tajub meeskonda
 • Tunneb meeskonna väärtust
 • Näeb meeskonna ja ettevõtte väärtusi ja oskab lähtuvalt nendest toimida
 • Meeskond liigub kindlamalt ühise eesmärgi suunas ja kriisiolukordadest tullakse kiiremalt välja

Meeskonnakoolitus on loodud coachingu meetoditel. Koolituse eesmärgiks on aidata meeskonnal ja selle liikmetel leida üles oma tõeline potentsiaal. Nii kasvab ja tugevneb meeskonnatunne ning iga inimene tunneb end enesekindlamalt, ta usaldab rohkem ning näeb enda võimekust. Samuti mõistavad osalejad koolituspäeva lõpuks, milline väärtus on meeskonnatööl ning kuidas see aitab eesmärkide poole liikuda.

Seminaril on kasutuses:

 • Grupidünaamilised harjutused
 • Individuaal- ja rühmaharjutused
 • Kujutlus- ja loovtehnikad

Koolitajast:

Visiooniseminari viib läbi coach ja koolitaja Chanet Siret Simonen. Chanet Siretil on lahenduskeskse coachingu kvalifikatsioon aastast 2015. Ettevõtlusega on ta seoutud olnud ligi 10 aastat. Ta on õppinud Estonian Business Schoolis rahvusvahelist ettevõtlust ja turundust. Oma esimese ettevõtte lõi 22 aastaselt.
 
Praktiline visiooniseminar- Koolituskeskus Smartder
Praktiline visiooniseminar. Chanet Siret Simonen

Koolituse tagasiside

Koolituspäeva läbiviimisel oli Sinu peamine tugevus “ruumi hoidmine” ja grupi mõtete peegeldamine.

Võtsid kohe avaringis hirmud maha ja Sinu juhtud tempo soosis igati inimeste avanemist. Ülesanded, mille püstitasid, olid igati loogilises järjekorras. Lihtsamad arutelud jõudsid välja sügavamate enesereflektsiooni teemadeni. Grupis oli ka paar tavaliselt domineerivat inimest. Sa oskasid seda märgata ning ei lasknud neil grupitöödes vaid soolovestlust pidada. Lobisevale naabrile õlale patsutamine toimis ka igati. 

Sain aru, et muutsid plaanitud harjutusi, lähtuvalt grupi kulgemisest. Tundus, et see sobis õppijatele kenasti, sest Sinu jutuga tuldi kaasa ja julgeti arvamust avaldada. Küllap oli sellel osa ka Sinu pideval osalejate toetusel, tunnustamisel ja grupijuhtimise vastutuse enda peale võtmisel.  

Juhtumite analüüsis lasid osalejatel arvamust avaldada ning sidusid kuuldu kenasti omalt pool täiendades kokku. Kokkuvõtteks võib öelda, et paljude ootus toredale päevale täitus täielikult. Meeleolu oli lahkudes positiivne – vaatamata vahepeal tõsiste töömurede lahkamisele. 

Oled suure teekonna alguses ja see on Sinu tee!

Edu Sulle!

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga