fbpx

Tervisliku töökoha loomine

Tervisliku töökoha loomine - Koolituskeskus Smartder
Tervisliku töökoha loomine. Photo by energepic.com from Pexels

Tervisliku töökoha loomine, mida see üldse tähendab? Esimese asjana tuleb võib olla mõttesse tööohutus ja tervishoid. See on kindlasti üks osa tervisliku töökoha loomisest, aga mitte peamine osa. Töötajatel peavad olema tagatud ohutud töötingimused, aga kas see muudab töökoha ka kohe tervislikuks? Tervislik töökoht tähendab tervikut, et kogu keskkond, kus sa töötad on loodud sinu heaolu arvestades.

 

Tervisliku töökoha loomise koostisosad?

Tervisliku töökeskkonna loomise alused on, MTÜ Tööfüsioteraapia kohaselt, organisatsiooni heaolu (tootlikus, kasumlikkus) ja töötajate heaolu (tööga seotus, tervis ja töösooritus) kooseksisteerimine ja lõimimine. Organisatsiooni edu aluseks on tema töötajad. On ütlus, et „mida toidad, see ka kasvab.“ Panustades töötajate heaolu edendamisse, kasvatad ka oma ettevõtet.

Töötervise juhtimisel tuleb arvestada paljude teguritega. Esimesena tuleb mõttesse tavaliselt ohutus, seejärel füüsilised tegurid, nagu liikumine, ergonoomika ja tervislik toitumine. Vähem tähelepanu saavad tihtipeale psühhosotsiaalsed tegurid, kuidas on töö organiseeritud, kui selged on tööülesanded, ületöötamise ja läbipõlemise vältimine ning kuidas toetada positiivseid suhteid.

 

Milleks on vaja luua tervislik töökeskkond?

Tervisliku töökoha loomine sõltub töötajate vajaduste rahuldamisest. Ma usun, et Maslow vajaduste hierarhia on paljudele tuttav. Selleks, et inimene töötaks hästi ja on tulemustele orienteeritud ning pühendunud, peavad olema täidetud kõik püramiidis välja toodud vajadused: füsioloogilised vajadused, turvalisuse vajadus, armastus- ja kuuluvusvajadus, tunnustusvajadus ning alles siis jõuab inimene eneseteostuseni.

Kui töötaja ei tunne ennast füüsiliselt hästi või kannatab suure stressikoormuse all, siis ei ole ta võimeline ka pingutama ja oma tööle pühenduma. Seega töötajate tulemuste parandamiseks tuleb alustada sellest, et töötajad tunnevad ennast nii füüsiliselt, kui vaimselt hästi. Inimene, kes tunneb ennast hästi, on avatum, koostööaltim, positiivselt meelestatud ning rohkem avatud väljakutsetele.

Siin tulebki appi tervisliku töökeskkonna loomine. See on oluline nii töötajate füüsilise, kui vaimse tervise seisukohalt. Koolituskeskus Smartder aitab Teie ettevõtet/organisatsiooni tervisliku töökeskkonna loomisel. Pakume tervisejuhtimise programmi või lühikoolitusi töötajate teadlikkuse tõstmiseks.

Töötajate tervise edendamise koolitused:

Töötajate tervise ja töövõime juhtimine

Terviseteemad kipuvad olema ettevõtetes muudest juhtimisteemadest eraldi, samas kui töötajate tervis ja töövõime on ettevõtte majandusliku edu eelduseks. Töötajate tervisega seotud tegevustele tuleks läheneda süsteemselt, neid planeerides, ellu viies ning ka tulemusi mõõtes. Kuidas saavutada juhtkonna pühendumine töötajate tervisele ning töötajate kaasamine lahenduste väljatöötamisse?

Kehaline treening töökohal

Milline treening sobib erinevate tööde iseloomuga? Millist kasu saab tööandja, kui tööaega ohverdada töötajate treeningule? Kuidas treeningprogrammi praktiliselt disainida?

Kontoritöö ergonoomika

Milline on ergonoomiline ja tervislik kontoritöö? Kuidas oma töökohta paika panna? Milline treening kontoritööga sobitada? Levinud müüdid ja värskeim info teadusuuringutest..

Kõik füsioloogilistest ohuteguritest

Mis on füsioloogilised ohutegurid? Mis hetkest võib loomulik kehaasend ja liigutus põhjustada ülekoormust? Millised meetmed vähendavad füsioloogiliste ohutegurite mõju? Mida saab tööandja lihas-luukonna heaks ja probleemide ennetamiseks ära teha?

Töötajate kehalise aktiivsuse suurendamine.

 

Koolitusel osaleja teab, millised terviseriskid kaasnevad vähese liikumisaktiivsusega ning millised kasud kaasnevad liikumise suurendamisega. Koolitusel osaleja oskab lihtsaid harjutusi liikumisaktiivsuse suurendamiseks.

 

Digitaalsed lahendused töötajate tervise edendamiseks.

Koolituskeskus Smartder vahendusel saab nüüd ühineda töötajate kehalist aktiivsust suurendava veebirakendusega, Smart Break. See on innovaatiline, põnev ja lihtsalt kasutatav veebirakendus, mis pakub 3 minutilist treeningut töökohal. Treeningut saab teha nii individuaalselt kui ka meeskonnaga. Ettevõtted, kes on Smart Breakiga alustanud, on sellega väga rahule jäänud ning tõdenud positiivseid muudatusi töötajate tervisele. Tutvu selle põneva lahendusega siin Smart Break, küsi meie käest lisainfot ja pakkumist.

 

Rita – Koolituskeskus Smartder

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga