fbpx

Milline tervise edendamise koolitus valida?

Milline tervise edendamise koolitus valida?- Koolituskeskus Smartder
Milline tervise edendamise koolitus valida?

Milline tervise edendamise koolitus valida oma ettevõttele ja töötajatele, on küsimus, millega seisavad silmitsi paljud personalitöötajad ja ettevõtte juhid. Mul on siiras heameel, et ettevõtetes viiakse läbi üha enam tervisealaseid programme ning pööratakse tähelepanu töötajate heaolule. Samas on koolituste valik kasvanud märgatavalt ning valikute tegemine muutunud keerulisemaks. Selle artikli eesmärk on aidata nende valikute tegemisel.

Milleks on ettevõttele vajalikud tervise edendamise koolitused?

Kui rääkida tervise edendamise koolitustest, siis siin all ei mõtle ma tööohutust, ega esmaabi, kuigi ka need seminarid on olulise tähtsusega. Töötajate tervist edendavate koolituste puhul on eelkõige tähelepanu all töötajate füüsiline ja vaimne tervis ning tervislik töökeskkond.

Tööelu.ee kohaselt, hea töökeskkonna kujundamine eeldab kõigi osapoolte teadlikkust riskidest. See hõlmab koolitamist, teadlikkuse tõstmist ning reaalseid samme edendamistegevuse planeerimisel ja läbiviimisel töökohal, samuti kogemuste vahetamisel teiste ettevõtetega. Töövõime säilitamine sõltub kõigi koostöös sündinud jõupingutustest, mille abil tööandja ja töötajad saavad edendada ja toetada ühiselt töövõimet ja funktsionaalsust kogu oma karjääri jooksul. Töövõime säilitamise eesmärgiks on nii füüsilise, vaimse kui ka sotsiaalse elukvaliteedi tõstmine.

Ettevõtte edu aluseks on terved ja rahulolevad töötajad. Tervislik töökeskkond, teadlikkus tervisekäitumisest ning vaimse tervise ohuteguritest, ei teki iseenesest. Ettevõtte juhina ei saa jääda lootma sellele, et töötajad ise teavad, mis nende tervisele kasulik on. Tihtipeale seda ei teata või siis on teadmised ja võimalused puudulikud. Füüsiliste ohutegurite kõrval on hüppeliselt suurenenud sotsiaalpsühholoogilised ohutegurid ning inimestel puudub oskus nendega toime tulla. Seega töö tegemise oskuste arendamise kõrval tuleb arendada ka töötajate teadmisi töövõime säilitamise osas.

Kuidas otsustada, milliseid koolitusi või terviseprogramme on ettevõttel vaja?

  • Kaardista, millised riskid ohustavad ettevõtte töötajaid. Füüsilised ohutegurid, sotsiaalpsühholoogilised ohutegurid. Ettevõtetel on kohustus määrata töökeskkonnavolinik, kes omakorda peab üles tähendama töökeskkonnast tulenevad riskid.
  • Uuri töötajatelt, milliseid teadmisi nemad vajavad ja oluliseks peavad, oma tervise hoidmisel. Kasulik on siinkohal uurida, kas on tööst tingitud terviseprobleemide tõttu puudumisi. Millised need terviseprobleemid on?
  • Tee selgeks, milline peab olema programmi või koolituse eesmärk. Mida soovid saavutada: töötajate teadlikkuse suurendamine, konkreetsete muudatuste läbiviimine, töökeskkonna parandamine, ergonoomika, töötajate kehalise aktiivsuse suurendamine, jne? Kui eesmärk on paigas siis on juba pilt silmade ees, kas piisab üldisemast koolitusest või on vajalik põhjalikum tervisejuhtimise programm.
  • Kui ei ole täpsel selge, milles on probleem ja millest tuleb alustada, siis kutsu appi spetsialistid. Konsulteeri tööfüsioterapeutidega ja saate teha koos konkreetse tervisejuhtimise või koolituse plaani.

Koolituskeskus Smartder poolt pakutavad tervise edendamise koolitused:

Koolituskeskus Smartder teeb koostööd tööfüsioterapeutidega. Võta meiega ühendust ja räägi oma ettevõtte soovidest ning vajadustest. Leiame parima lahenduse. Kirjuta meile info@smartder.ee ja külasta meie kodulehte https://smartder.ee/.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga