fbpx

Koosolekud jalutades, kas trend või on sellest tõesti abi?

Koosolekud jalutades või koosolekud väljas, on üha enam kõneainet pakkuv lähenemine töötajate kehalise aktiivsuse suurendamiseks. Tegelikult on see väga ammustest aegadest tuntud meetod. Haridusmaastikul on kasutusel näiteks õppemeetod „Sokratese jalutuskäik“. Õppemeetodi eesmärk on, et õppijad lahendavad ülesande väljas jalutades. See on väga tõhus meetod, kuna liikumine avab meeli ja suurendab inspiratsiooni. Miks siis mitte kasutada seda meetodit ka ettevõtluses, kus lennukad ideed on lausa hädavajalikud?

Kuidas vähene kehaline aktiivsus meid mõjutab?

Keskmiselt veedetakse 75% tööpäevast istudes ning kehaline aktiivsus on väga madal. See aga soodustab erinevate terviseprobleemide teket. Terviseprobleemidest on sagedamini esinevad luu ja lihaskonna probleemid, liigne kehakaal ning sellest tingitud probleemid. Vähese kehalise aktiivsusega töötajad on ka stressist tingitud terviseprobleemidele vastuvõtlikumad.

Terviseteaduste ja Spordi Instituudi direktor, dotsent Kristjan Port toob oma üheminutilises videos suurepäraselt välja, millist mõju avaldab istuv eluviis ning ei piisa ka sellest, kui ainult peale tööd ennast aktiivsemalt liigutada.

Jalutamis kohtumiste (walking meetings) kasud?

  • Liikumine on tervisele kasulik – jalutamine aitab püsida vormis. Jalutamine annab energiat ning aitab ära hoida pealelõunast väsimust.
  • Kergelt teostatav – sa ei vaja peale ilmale vastavate riiete erilisi abivahendeid. Halva ilma korral on võimalik organiseerida jalutus ka sisetingimustes (näiteks suuremad kaubanduskeskused). Juba seegi aitab, kui asendad kasvõi mõned kohtumised nädalas kontoris, kõndimisega.
  • Kohtumised muutuvad nauditavamaks – liikumine vabastab õnnehormoone (endorfiine) ning sinu enesetunne ning meeleolu paranevad.
  • Heaolu tööjuures – liikumine suurendab füüsilist ja vaimset heaolu.
  • Produktiivsuse ja efektiivsuse suurenemine – liikumine aitab parandada keskendumise võimet, mis omakorda suurendab produktiivsust ja efektiivsust tööjuures.
  • Meeskonnatöö paranemine – liikumis koosolekud aitavad luua parema sideme meeskonnaliikmete vahel.
  • Otsustusvõime paranemine – töökeskkonna muutmine muudab inimeste loovust ja mõtlemisvõimet. Inimesed tunnevad ennast liikudes vabamalt ning see annab probleemidele lennukamaid lahendusi.
  • Paremad suhtlemisoskused – kui inimesed tunnevad ennast hästi ja energiliselt, siis on nad ka enesekindlamad. See muudab ka suhtlemist paremaks ning suudetakse paremini konflikte vältida või lahendada.

Koolituskeskus Smartder pakub ettevõtetele ja organisatsioonidele erinevaid töötajate tervist edendavaid ja kehalist aktiivsust suurendavaid koolitusi ja programme. Võta meiega ühendust ja koostame sinu ettevõtte vajadustele vastava lahenduse.

Töötajate kehalise aktiivsuse suurendamine.

https://smartder.ee/tootajate-tervise-edendamise-koolitused/

Rita – Koolituskeskus Smartder

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga